Parque das Aves : Brezilya'da bir kuş parkı ama ne park!

15/01/2017

Brezilya denince akla hemen Rio Karnavalı geliyor. Rio Karnavalı'ndaki o rengarenk, göz alıcı renkte kıyafetler...


Parque das Aves'i gezince burada yaşayan güzel renkli kuşların ilham vermiş olabileceğini düşündüm Rio Karnavalı'ndaki o cıvıl cıvıl kıyafetlere.

 

Iguazu Şelalelerine yapmış olduğumuz gezi sırasında Parque das Aves'i gezi planımıza alıp almamakta karar verememiştik ki rehberimizin tavsiyesi üzerine gidelim bakalım dedik.

 

Ne de iyi yapmışız. Mutluluğun gözlerimden okunduğu fotoğrafları Brezilya'da bir kuş parkında çektirmek varmış kaderimde :)

 

Park Brezilya tarafında Foz do Iguaçu'da şelalelerin yer aldığı parkın hemen dibinde. Sabah 8:30 dan akşam 17:00'a kadar ziyaret edilebiliyor. Giriş 40 bin real (12 USD). Web sitesi burada

 

 

Evet şelaleler bir doğa harikası ama burası da ağzım açık olarak gezdiğim bir parktı. Rengarenk daha önce hayatımda görmediğim kuşlar… Tukanlar, cins cins papağanlar, flamingolar, kelebekler…

 

 

100 kadar, belki daha fazla, papağanla aynı kafese girip onları gözlemleme şansına sahip oldum. Papağan çığırtkanlığı altında Tukan'ın sakinliğine şaştım. Kuşların güzelliği ile büyülendim.

 

 

Hayvanat bahçelerine hiç bir zaman sempati ile yaklaşmadım fakat burada en azından kuşlar doğal habitatında yaşıyorlar ve nesli tükenmekte olan cinsler için projeler geliştiriliyor. 100 metre ötede, ormanda da bu kuşlara rastlayabilirsiniz. En azından diğer hayvanat bahçeleri gibi kutupta yaşayan hayvanları sub tropikal iklim kuşağında sergilemiyorlardı.

 

 

Çocuklarla gitmek için de harika bir park. Eminim çılgına döneceklerdir. Minimum 1,5 saat ayırın derim parkı gezmek için. Kameralarınızın, fotoğraf makinalarınızın da yedek pilini almayı unutmayın :)

 

Iguazu şelalelerini merak edenler buraya...

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Avrupa'nın En Güzeli: PARİS

Japonya'dan akılda kalan 10

Japonya'ya taşınalım mı?

Japonya'ya giriş

Mexico City: Taco, tequila ve tarih şehri

1/1
Please reload

Bunlar da ilginizi çekebilir:
Broklyn Köprüsü
Gece Şehir Trafik
Çöl yolu
Rio de Janeiro at Night
Gün batımı kanat
  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon
  • Black Instagram Icon